Jaką zabawkę dla dziewczynki wybrać?

Duża dostępność różnorodnych zabawek dla dzieci na rynku wcale nie sprawia, że kupowanie zabawek jest łatwiejsze. Czasem nawet wręcz przeciwnie – wybór jest tak duży, że czasami nie wiadomo na co się zdecydować i co może przypaść dziecku do gustu. O ile kupujemy zabawkę dla własnego dziecka jest jeszcze stosunkowo łatwo, gdyż znamy jego upodobania. Kupowanie zabawek dla innych dzieci może być dużo trudniejsze, zwłaszcza w przypadku dziewczynek. 

Jeżeli nie mamy pomysłu na zabawkę dla chłopca, to bardzo często decydujemy się po prostu na zakup jakiegoś pojazdu i mamy wtedy prawie pewność, że zabawka spodoba się dziecku. W przypadku zabawek dla dziewczynek nie jest tak łatwo. Z reguły pierwszym co przychodzi nam na myśl, gdy myślimy o zabawce jest lalka lub akcesoria do niej. Niestety często się zdarza, że dziewczynka nie przepada za zabawą lalkami i taki prezent będzie nietrafiony. Jakie inne zabawki dla dziewczynek można kupić?

Klocki

Klocki są zabawką uniwersalną, którą uwielbiają zarówno dziewczynki, jak i chłopcy. Z tego względu klocki zawsze będą wspaniałym prezentem. Oferta klocków na rynku jest naprawdę szeroka i można znaleźć klocki dla dziewczynek praktycznie w każdym wieku. Dla najmłodszych będą to klocki drewniane, duże klocki plastikowe czy duże klocki konstrukcyjne. W przypadku nieco starszych dziewczynek można postawić na Lego Duplo, a jeszcze później na klocki Lego. Spośród klocków Lego dla dziewczynki idealnie sprawdzą się zestawy z serii Lego Friends.

Zestawy kreatywne

Większość dziewczynek lubi również różnego rodzaju prace manualne, dlatego w ofercie zabawek dla dziewczynek w sklepach często możemy znaleźć różne zestawy kreatywne. Dla najmłodszych dziewczynek dedykowane są np. zestawy z masą plastyczną, które z pewnością przypadną dziecku do gustu. W końcu kto z nas nie lubił się bawić plasteliną, gdy był dzieckiem. W przypadku starszych dziewczynek możemy się zdecydować na zestawy pozwalające na wyprodukowanie własnych mydełek, perfum czy stworzenie bransoletki według własnego projektu. Nie dość, że samo tworzenie tych rzeczy sprawi dziewczynkom radość, to później będą one mogły podarować stworzone przez siebie rzeczy bliskim osobom.

Wybierając zabawkę dla dziewczynek nie zawsze należy iść najprostszą drogą i decydować się na zakup lalki, gdyż może okazać się on nietrafiony. Warto poświęcić trochę czasu i spróbować dowiedzieć się, co dana dziewczynka lubi. Wtedy mamy pewność, że wybrana przez nas zabawka przypadnie jej do gustu. Jeśli niestety nie jest to możliwe, to dobrym rozwiązaniem mogą okazać się klocki lub zestawy kreatywne.